Sıkça Sorulan Sorular (SSS)
www.doguskazan.com yeterince güvenli mi?
www.doguskazan.com'da kişisel bilgileriniz hem online hem de offline durumundayken koruma altındadır. Üyelik ve sipariş işlemleri gerçekleştirirken verilen bilgiler SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. Müşteri bilgileriniz üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu, pratik olarak kırılması mümkün olmayan bir şifrelemedir, uluslarası bir standarttır. İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri browserinizin en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Örneğin Internet Explorer programında bu sarı renkli bir kilittir. Buna ek olarak içinde olduğunuz sayfanın adresinin başındaki http:// , https:// olarak değişir. Bu güvenli alanda olduğunuzu ifade eder. İşlemlerinizle ilgili bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez; sadece bankanıza iletilir.

Döviz kurlarınız nasıl belirleniyor?
Teknosa.com'da USD/Euro olarak görünen ürünlerin satış fiyatları, günlük Merkez Bankası Döviz Satış Kuru üzerinden hesaplanır.

Fiyatlarınıza KDV dahil mi?
- Ürün fiyatlarında KDV miktarları belirtilmiştir. Bazı ürünlerimizde KDV bulunurkn bazılarında bulunmamaktadır. KDV oranlarını ve miktarlarını sepet ekranından görebilirsiniz.

Taksitli ödemelerde vade farkı oranlarınız ve uygulamalar nelerdir?
Euro ve USD görünen ürün bedellerinde taksitler satış yapılan günkü kurdan sabitlenir. Diğer fiyatlar Türk Lirası'dır.

Ödeme seçenekleri nelerdir?
Ödeme seçeneklerimiz şimdilik Havale/EFT ile ödeme şeklindedir. Kredi kartı ve mobil ödeme altyapı çalışmalarımız sürmektedir.

Siparişimi onayladıktan sonra vazgeçtim, nasıl iptal ettirebilirim?
Siparişinizin iptalinde iade prosedürleri geçerlidir.

Siparişimin içeriğinde değişiklik yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim?
Sipariş onayladıktan sonra içeriğinde değişiklik yapılamamaktadır. Siparişinizi iptal edip yeni bir sipariş verebilirsiniz. Eski siparişinizin iptali için değiştirme ve iade prosedürleri geçerli olacaktır.

Siparişim ne zaman yerine ulaşır?
Siparişiniz onaydan sonra 1 - 3 iş günü içinde adrese teslim edilir. Fotolab fotoğraf baskı siparişleriniz onaydan sonra 5 iş günü içinde teslim edilecektir. Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması,...vb) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?
Siparişinizi "Sipariş Takip" linkine tıklayarak takip edebilirsiniz.

Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?
Siparişinizi resimli bir kimlik ve imzanızı ibraz ederek teslim alabilirsiniz. Lütfen ürününüzü teslim alırken ürün ambalajını açınız ve içeriğinin tam ve hasarsız olduğundan emin olunuz.

Teslimat anında veya sonrasında herhangi bir bedel ödeyecek miyim?
Teslimat anında kesinlikle bir bedel ödenmeyecektir!(Kargo masrafı size ait ise kargo ücreti ödemeniz gerekebilir.) Sadece siparişinizin tam ve sağlam olduğuna emin olunuz.

Teslimat anında ben yoksam sipariş kime teslim edilir?
Siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

Teslimat anında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?
Kargo sorumlusu size kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber formu bırakacaktır. Haber formununun bırakılmasını takip eden iş günü itibariyle aynı adrese ikinci uğrama gerçekleştirilecektir.

Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişiyi değiştirebilir miyim?
Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilememektedir.

Teslimatta gecikme olduğunda ne yapmalıyım?
"Sipariş Takip"e tıklayıp sipariş durumunuzu kontrol ediniz. Eğer siparişinizin teslim edilmesi 1-5 iş günü dışındaysa, 212 501 55 02’nden bilgi alınız.

Kurulum ve servis gerektiren ürünler için ne yapmalıyım?
Kurulum gerektiren ürünlerde kurulum hizmeti sağlanmaktadır.

Dağıtım ağınız tüm Türkiye'yi kapsıyor mu?
Teknosa.com'dan tüm Türkiye'ye teslim edilmek üzere sipariş verebilirsiniz.

Yurt dışına sipariş verebilir miyim?
Şimdilik sadece Türkiye sınırları içinde teslimat yapılabilmektedir.

Ürünüm eksik çıkarsa ne yapmalıyım?
Ürün kutudan eksik çıkarsa kargo sorumlusundan tutanak tutmasını isteyebilir ya da siparişi teslim almayabilirsiniz. Bu durumda lütfen 212 501 55 02'ye bildiriniz.

Yanlış ürün gelirse ne yapmalıyım?
Yanlış ürün gönderildiğinde lütfen siparişi teslim almayınız ve 212 501 55 02’yle irtibat kurunuz.

Ürün kırıksa ya da ambalaj hasarlıysa ne yapmalıyım?
Ürün kutudan kırık ya da hasarlı çıkarsa kargo sorumlusundan tutanak tutmasını isteyebilir ya da siparişi teslim almayabilirsiniz. Bu durumda lütfen 212 497 22 57'yle irtibata geçiniz.

Ürünlerin garanti süresi ne kadar?
www.doguskazan.com'da tüm ürünler en az iki senelik üretici/distribütör garantisi altındadır. Ürününüz arızalanırsa garanti belgenizde yer alan servis hizmetlerini vermekle yükümlü olan firma size bu konuda destek olacaktır.

Memnun kalmazsam ürünü iade edebilir miyim?
İnternet ve telefon ile yapılan satışlarda, müşterilerimiz üründen vazgeçme nedeniyle, 4822 sayılı Tüketicinin Koruması hakkındaki kanunda belirtilen, müşterinin 7 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden ürünü reddetme hakkı dahilinde iade ve değişim işlemleri yapabilmektedir.

Siparişin beraberinde garanti belgesi çıkmadı ne yapmalıyım?
Lütfen 212 501 55 02'yi arayıp, imzalı kaşeli "Garanti Belgesi"ni isteyiniz. Bu durumlarda garanti belgeleri mutlaka temin edilmektedir.

İade durumunda iade tutarı ne zaman hesabıma yatacak?
İade başvurunuz en geç 10 gün içerisinde işleme alınır, alışveriş yaptığınız kredi kartı hesabınıza veya havalenin yapıldığı hesaba sipariş bedeliniz iade edilecektir. İade başvurunuz sonrası süreç ve işlemler konusunda bilgilendireceksiniz.


Alışveriş Sepetim:
Sepetinizde 0 ürün var
Sepetinize Gidin
Önerilen Ürünler
2'li Çay Kazanı
1300 TL + KDV
En Beğenilenler
İstatistikler
Online : 128
Bugün : 505
Bu Ay : 26436
Bu Yıl : 26436
Toplam : 1236723

 
Bu site Alcom Yazılım E-Ticaret Paketi ile hazırlanmıştır.